50 Olimpiada Biologiczna

Dodał: admin 20 kwietnia 2021 12:07

Fotografia przedstawia nominowanych do 50 olimpiady biologicznej

Zawody II stopnia 50 Olimpiady Biologicznej 2020/2021 już za nami! Konkurs ten jest zdecydowanie najbardziej prestiżowym i najtrudniejszym konkursem biologicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tego roku do etapów okręgowych w całej Polsce zakwalifikowało się 612 uczestników. Reprezentantami naszej szkoły w byli uczniowie klasy IIIe o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym: Kinga Machaj, Hubert Dul i Adam Kozik. Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, Kinga, Hubert i Adam uzyskali pozytywny wynik w teście z etapu szkolnego, a także przygotowali bardzo interesujące, prace badawcze na temat:

Kinga Machaj: Różnice we wzroście i rozwoju rzodkwi zwyczajnej (Raphanus sativus) uprawianej w dwóch miejscowościach Podtatrza: Maruszynie i Zubrzycy Górnej.

Hubert Dul: Wpływ barwy światła na wzrost i rozwój ogórka siewnego (Cucumis sativus L.).

Adam Kozik: Inwentaryzacja ślimaków z rodziny ślinikowatych (Arionidae) w rejonie Krościenka nad Dunajcem.

Kindze, Hubertowi i Adamowi gratulujemy i życzymy wysokich wyników na maturze!

Opiekunem uczniów była dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło