naglowek - tlo

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej z Liceum Goszczyńskiego

Dodał: admin 3 maja 2021 02:27

Fotografia przedstawia Laureata konkursu "Lab Test" 

 

Jędrzej Kluska – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego otrzymał zaszczytny tytuł : Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „Lab Test”.

 

 Konkurs obejmował zarówno część pisemną (etap I i II) jak i ustną (etap III) z następujących dziedzin wiedzy: Diagnostyka Laboratoryjna, Biochemia, Mikrobiologia, Hematologia, Analityka Ogólna, Serologia, Biologia Molekularna. Podczas części ustnej Jędrzej odpowiadał na pytania z każdej z wymienionych dziedzin. Jego wypowiedź oceniana była przez Profesorów wyższych uczelni. W wyniku podsumowania konkursu uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników z całej Polski.


Diagnostyka laboratoryjna jest bardzo istotna w procesie diagnozowania i leczenia. Konkurs „Lab test” jest organizowany w celu zainteresowania uczniów zawodem diagnosty laboratoryjnego oraz upowszechnienia wiedzy na temat diagnostyki i profilaktyki jednostek chorobowych. Organizatorami konkursu są Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych UMP, PUM, WUM, UMW, UJ, CM, SUM, GUMed, UMLub, działające jako organizacje studenckie Uniwersytetów Medycznych z całej Polski, gdzie odbywa się kształcenie na kierunku Analityka Medyczna.


W zmaganiach konkursowych Jędrzeja wspierała dr Katarzyna Grobarczyk - Piekło

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności