XLV OLiJP

Dodał: admin 10 marca 2015 19:14

W XLV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego udział wzięły Paulina Batkiewicz i Sara Skupień.

Tegoroczne maturzystki najpierw napisały prace badawcze, które stały się podstawą zakwalifikowania uczennic do zawodów okręgowych II stopnia OLiJP. Część pisemna zawodów miała miejsce 14 II 2015 r. W tej części konkursu zadaniem olimpijczyków było napisanie eseju interpretacyjnego lub rozprawki problemowej oraz rozwiązanie testu językowego. Obie nasze uczennice zostały zakwalifikowane do części ustnej tego etapu zawodów. W minioną sobotę (7 III 2015 r.) Paulina i Sara broniły swoich prac badawczych przed komisjami złożonymi z profesorów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego. Miło nam poinformować, że Paulina Batkiewicz decyzją Małopolskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego została wytypowana do uczestniczenia w finale olimpiady, który odbędzie się w Konstancinie i Warszawie w dn. 16 - 18 IV 2015 r. Warto nadmienić, że Paulina z notą 120,5 pkt/140 pkt zajęła III miejsce w Małopolsce.

Dziewczynom gratulujemy wytrwałości, samozaparcia, pasji, z jaką podchodzą do powierzonych zadań oraz życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie z niecierpliwością oczekujemy na ostateczne rozstrzygnięcia Komitetu Głównego OLiJP.

Opiekę nad uczennicami sprawuje mgr Maria Ciężobka.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=52