Awans dziewcząt do zawodów wojewódzkich

Dodał: admin 15 czerwca 2021 14:02

Szkolny sport wraca do realizacji swoich celów. Piękna, wiosenna pogoda wpłynęła mobilizująco na aktywność fizyczną młodzieży. Jeszcze nie wszystkie szkoły doszły do równowagi po ostrym przebiegu pandemii, na powiatowych drużynowych biegach przełajowych pojawiło się sześć reprezentacji. Zawody przeprowadzono na nowotarskim lotnisku.

W tej lekkoatletycznej konkurencji reprezentacje szkół składają się z sześciu osób. Sumuje się punkty za zajęte miejsca. Do wojewódzkiego finału kwalifikują się zwycięskie zespoły.

Prowadzona jest również klasyfikacja indywidualna.

Wspaniale spisała się drużyna naszych dziewcząt. W pięknym stylu wygrały i awansowały do wojewódzkich finałów. Zdobyły 60 punktów, drugie miejsce zajęły uczennice ZSO Nr 2 - 34 pkt, a trzecie reprezentantki ZSE – 27 pkt.

Indywidualnie zajęły następujące miejsca: 1. Agnieszka Chlipała, 2. Martyna Hryc, 6. Oliwia Polak, 8. Zuzanna Mroczka, 9. Justyna Musiał, 10. Magdalena Nowobilska.

Chłopcy uplasowali się na drugim miejscu, zdobyli 53 punkty. Zwyciężyła reprezentacja ZSE - 80 pkt, na trzeciej pozycji sklasyfikowano drużynę ZSO Nr 2 – 38 pkt.

Klasyfikacja indywidualna: 2. Jakub Gocał, 3. Damian Kasperek, 12. Szymon Nowak, 13. Piotr Łaś, 15. Szymon Lipkowski, 16. Dawid Bydłoń.

Opiekę pełniła mgr Barbara Wcisło