Małopolska licealiada w drużynowych biegach przełajowych

Dodał: admin 21 czerwca 2021 13:33

Złoto dla dziewcząt z Goszczyńskiego !

Czerwiec przyniósł złagodzenie obostrzeń wynikających z pandemii. Małopolski Szkolny Związek Sportowy wyszedł naprzeciw dążeniu do normalności i kontynuuje realizację planu imprez sportowych na rok szkolny 2020/2021. Na lotnisku w Nowym Targu przeprowadzono wojewódzkie finały w drużynowych biegach przełajowych na dystansie 1500 metrów.

Wśród siedmiu drużynowych mistrzyń powiatów, szóstka naszych dziewcząt odniosła piękny sukces. Wywalczyły pierwsze miejsce! Indywidualnie wicemistrzynią województwa została Agnieszka Chlipała, a trzecie miejsce zajęła Martyna Hryc! Współtwórczyniami sukcesu były: 18. Oliwia Polak, 23. Zuzanna Mroczka, 24. Justyna Musiał, 26. Inga Tworek.
Opiekę pełniła mgr Jaoanna Jethon – Sułkowska.

Należy podkreślić ogromną ambicję wszystkich naszych reprezentantek. Walczyły do ostatnich metrów przed metą. W pamięci zostaną sprinterskie finisze Oliwii Polak i Ingi Tworek. Oliwia wyprzedziła dwie, a Inga trzy rywalki na ostatnich 50 metrach.

Kolejność w konkurencji drużynowej dziewcząt: I LO Nowy Targ – 156 pkt, 2. I LO w Bochni - 153 pkt, 3. ZS MSG Myślenice – 148 pkt, 4. ZS i PO Kalwaria Zebrzydowska - 128, 5. ZSH-T Zakopane - 116, 6. ZSOiZ Gromnik – 91, 7. ZS 1 Limanowa – 65. W punktacji uwzględniono sumę miejsc zajętych przez sześć zawodniczek reprezentujących szkołę. Mistrzynią województwa została Maria Put z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, która przysporzyła drużynie 41 punktów.

W przedziale lat 2002 – 2016 nie organizowano zawodów w tej formule, odbywały się tylko indywidualne biegi. Zgodnie z nowym regulaminem nasze dziewczęta startowały po raz czwarty. W  roku 2016 również zajęły pierwsze miejsce, rok później trzecie, a w 2019 czwarte.