naglowek - tlo

6 Bieg po Oddech!

Dodał: admin 31 sierpnia 2021 10:53

Od kilku lat uczniowie i absolwenci naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji Bieg po Oddech. W tym roku odbył się on po raz szósty – teraz w formie wirtualnej oraz stacjonarnej. W Zakopanem, pomimo niesprzyjającej aury, nie zabrakło na starcie naszych przedstawicieli, których uczestnictwo było widoczne chociażby poprzez aktywne bieganie czy pomoc organizatorom w rozdawaniu medali na mecie.

 

 

To wyjątkowe charytatywne wydarzenie sportowe gromadzi zawodników i amatorów z całej Polski. Organizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Akcja ma na celu pozyskanie środków finansowych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie w zakupie leków dla chorych na mukowiscydozę, budowanie świadomości społecznej na temat tej choroby oraz integrację społeczną osób niepełnosprawnych.

 Słowa podziękowania dla uczniów: Julii Molitorys i Martyny Hryc oraz absolwentów: Marzeny Goleniowski, Martyny Goleniowski, Doroty Górki, Joanny Pęksy, Piotra Bigosa za udział i zaangażowanie!!!


Zdjęcia pozyskaliśmy dzięki uprzejmości uczestników i organizatorów.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności