Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dodał: admin 3 września 2021 10:11

Nowy rok szkolny – nowe wyzwania

Tradycyjnie w dniu 01 września cała Społeczność Goszczyńskiego zgromadziła się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Wśród Grona Pedagogicznego byli też goście – Starosta Nowotarski pan mgr Krzysztof Faber i pan mgr Bogusław Waksmundzki, którzy w słowach uznania i wdzięczności dziękowali pani mgr Marii Kopeć za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu oraz powitali, obejmującą tę funkcję, panią mgr Martę Sokołowską, która przez wiele lat była dyrektorem Zespołu Szkól Ekonomicznych w Nowym Targu.

Przewodnicząca samorządu uczniowskiego w krótkim przemówieniu wspomniała również o wydarzeniach z 01 września 1939 r., następnie złożyła podziękowania dla odchodzącej ze stanowiska pani mgr Marii Kopeć i dla pani mgr Magdaleny Cyrwus–Wojtyczki, pełniącej dotychczas funkcję wicedyrektora szkoły, a zgromadzeni uczniowie nagrodzili gromkimi brawami.

Natomiast dla 38 uczniów naszej szkoły początek roku szkolnego 2021/2022 był dość niezwykły – przyświecało im gorące, hiszpańskie słońce i towarzyszyły krajobrazy Andaluzji. Młodzi ludzie pod opieką pani mgr Kingi Szpuler, mgr Ewy Komperdy i mgr Doroty Suder nie tylko zwiedzali uroczą i niezwykłą Malagę, ale mieli również wiele okazji do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Czekamy na dalszą relację z tej niezwykłej podróży! Hasta pronto, amigos!