3G w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Dodał: admin 16 października 2021 12:32

12 października klasa 3G wraz ze swoim wychowawcą a zarazem nauczycielem geografii Panem Piotrem Smosną oraz drugim opiekunem Panem Grzegorzem Słowikiem wyruszyła do Krakowa. Głównym celem była Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica. Podczas wycieczki uczniowie wzięli udział w zajęciach w laboratorium chromatografii gazowej i powierzchniowych metod geochemicznych oraz w laboratorium badań geotechnicznych i geomechanicznych.

Ponadto zapoznali się m.in. z metodami wyznaczania wskaźników geochemicznych oraz mogli zobaczyć, jak oznacza się parametry fizyko-mechaniczne gruntów i skał. Pracownicy AGH przedstawili także bogatą ofertę różnych kierunków studiów oraz oprowadzili młodzież po budynku Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH, prezentując bogatą kolekcję skał, minerałów i skamieniałości. Na koniec zwiedzili również Stare Miasto oraz dom i ogród Mehoffera.

3G w AGH