Przedsiębiorczość na planszy

Dodał: admin 16 października 2021 12:42

Czy gra może rozbudzić w młodzieży chęć założenia własnego biznesu? Na takie pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 3A, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców produkujących i sprzedających sprzęt sportowy. Zadanie było o tyle trudne, że musieli działać w otoczeniu konkurencyjnym innych podmiotów na rynku. Podczas rozgrywek mogli zaobserwować i zrozumieć mechanizmy zarządzania firmą oraz sposoby osiągania sukcesu, ponieważ w grze wygrywały osoby, których przedsiębiorstwo osiągnęło najwyższą wartość w dwóch dziedzinach: rozpoznawania marki i zasobów finansowych. Na pewno był to dla nich czas spędzony aktywnie i twórczo, który przyczynił się do kształtowania postaw przedsiębiorczych w praktyce. Projektowi, który miał miejsce w naszej szkole, patronowała mgr Magdalena Cyrwus-Wojtyczka.

Przedsiębiorczość na planszy