Awans lekkoatletów do zawodów wojewódzkich

Dodał: admin 17 października 2021 21:02

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zainaugurował cykl zawodów lekkoatletycznych od sztafetowych biegów przełajowych. Na terenach należących do nowotarskiego lotniska 11 drużyn rywalizowało o tytuły mistrzów powiatu i o awans do zawodów wyższego szczebla. Do wojewódzkiej licealiady kwalifikowali się tylko zwycięzcy. W skład reprezentacji każdej szkoły wchodziło 6 osób, dziewczęta miały do przebiegnięcia odcinki 1000 m, chłopcy 1200 m.

Zawody powiatowe

W kategorii chłopców wygrał zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, a na drugiej pozycji ukończyli bieg uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju. Siły były bardzo wyrównane. Nasi zawodnicy rozpoczęli od piątego miejsca, po drugiej zmianie byli na czwartym, po trzeciej na trzecim. Na następnych dwóch przekazywali pałeczkę sztafetową na pierwszym miejscu, równo z rywalami z Rabki Zdroju. O zwycięstwie przesądził fenomenalny bieg Karola Zahory, który pozostawił następnego zawodnika 60 metrów za sobą. Na trzecim miejscu dobiegł zawodnik kończący sztafetę Zespołu Szkół w Jabłonce. Uczniowie Goszczyńskiego wystąpili w składzie: Maciej Ochmański, Kamil Wójciak, Kamil Gawron, Damian Kasperek, Jakub Goczał, Karol Zahora, Szymon Jarkiewicz, Jan Rzadkosz.

W konkurencji dziewcząt kolejność dwóch czołowych miejsc była odwrotna, wygrały reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju. Nasze dziewczęta biegły przez cały czas na drugiej pozycji i na tym miejscu ukończyły zawody. Po dwóch zmianach miały stratę około 300 m, na mecie pozostało już tylko 60 metrów, były bardzo dzielne. Wystąpiły w składzie: Zuzanna Mroczka, Weronika Kadaś, Hanna Węgrzyn, Oliwia Polak, Martyna Hryc, Agnieszka Chlipała. Trzecie miejsce zajęły uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku. Opiekę nad drużynami Goszczyńskiego pełniła Joanna Jethon – Sułkowska.

W zawodach wojewódzkich powiat nowotarski będzie reprezentowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu i uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju.