Ślubowanie klas I

Dodał: admin 21 października 2021 22:43

W środę 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Przy tej okazji zorganizowane zostało uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Na początku uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Marta Sokołowska, która podkreśliła, że tak jak wszystkich Polaków jednoczą symbole narodowe, tak również społeczność Goszczyńskiego posiada znaki własnej tożsamości – hymn szkoły, sztandar i logo. Ślubowanie pierwszoklasistów jest natomiast bardzo istotnym wydarzeniem, podkreślającym wspólnotę wszystkich uczniów.

Ślubowanie

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, zobowiązując się do przyjmowania z szacunkiem Prawdy, stawania po stronie Dobra i chronienia z mocą i czułością Piękna. W tej szczególnie ważnej chwili towarzyszyło im Grono Pedagogiczne oraz reprezentanci wszystkich klas drugich i trzecich.

W drugiej części uroczystości życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Przygodzka. Wystąpił również reprezentant klas II i III Bartłomiej Wesołowski, który krótko przypomniał historię powołania Komisji Edukacji Narodowej i zaprosił wszystkich do obejrzenia filmu przygotowanego przez starsze klasy z myślą o pierwszoklasistach rozpoczynających swoją naukę w „Goszczyńskim” (film dostępny jest pod adresem: https://youtu.be/Kjcw6u0kYJs).

Uroczystość zorganizowali: mgr mgr Katarzyna Draus, Katarzyna Sikora i Marek Pałys. Śpiew przygotowała mgr Dorota Żmuda.