Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z wizytą w Goszczyńskim

Dodał: admin 28 października 2021 22:47

22 X uczniowie kilku klas naszej szkoły, na zaproszenie naszych Katechetów - w ramach lekcji religii - spotkali się z p. Konradem Ciempką, dyrektorem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Spotkanie dotyczyło przedstawienia sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie, realiów ich życia codziennego i trudności, z którymi się zmagają, szczególnie zaś problemu prześladowań ze względu na wiarę.

Wizyta

Podczas prelekcji dyrektor stowarzyszenia zwrócił szczególną uwagę na faktyczną sytuację naszych braci i sióstr w wierze, na wartość wolności religijnej, wzajemnego szacunku, który powinien inspirować do codziennego podejmowania dialogu, prowadzącego do ZGODY i JEDNOŚCI, których tak bardzo potrzeba światu.