Palenie od góry

Dodał: admin 22 marca 2015 18:48

Śmieci wrzucam do kosza
Węglem palę „od góry”
Zdrowe mam za to dzieci
I nie mam w budżecie dziury

 

 

We wtorek, 16 marca, ulicami miasta przeszli uczniowie klas 2a i 2f wrzucając do skrzynek mieszkańców ulotki. Rozlepili również plakaty – w sklepach, na tablicach ogłoszeń, gdzie się dało. Wszystko po to, by pokazać, że jak się chce, to można coś zrobić, nawet w sytuacji tak trudnej jak zanieczyszczone powietrze w Nowym Targu.



Propagujemy „czyste” ogrzewanie w starych piecach CO. Nowa technika rozpalania nic nie kosztuje, a wiele dzięki niej można zaoszczędzić. Wiele praktycznych informacji na ten temat można zaczerpnąć ze strony: www.czysteogrzewanie.pl


Wierzymy, że zmiana sposobu palenia poprawi czystość powietrza i zachęcamy do jej wypróbowania. Pierwsze sygnały od osób, które po przeczytaniu ulotki zaczęły rozpalać „od góry” są pozytywne i bardzo się z tego cieszymy.


Chciałabym seredecznie podziękować klasie 2a i 2f oraz wszystkim zaangażowanym w akcję za całą pracę włożoną w to, aby wszystko przebiegło pomyślnie. Chciałabym również zaprosić wszystkich na przedstawienie „Nic się nie da zrobić!” będące zwieńczeniem projektu, a które wystawi Teatr pod Zabytkowym Wieszakiem w piątek 20 marca, o godz. 8:50, 10:30, 12:30.


Hanna Sięka



zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=54

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl