Karolina Grela i Tomasz Mościcki laureatami IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Dodał: admin 9 listopada 2021 10:57

Sposobów na świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości jest wiele. Uczniowie naszej szkoły (47) świętowanie rozpoczęli już 29 IX. Wówczas odbyły się eliminacje szkolne IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, w trakcie których zmierzyli się z dyktandem sprawdzającym znajomość zasad polskiej ortografii i interpunkcji. Jednocześnie uczestnicy dyktanda mieli możliwość zapoznać się z sylwetkami bohaterów powstań śląskich: Wojciecha Korfantego i Alfonsa Zgrzebnioka.

Kliknij aby zobaczyć większe

Po tym etapie pięć osób: Karolina Grela (3B) , Tomasz Mościcki (3Cg), Maja Dutkiewicz (3F), Karolina Kurzydło (3F) oraz Kamil Kubiński (3Fg) zostało zakwalifikowanych do zawodów finałowych, a czworo kontynuowało swoją przygodę w Krakowie w Muzeum Lotnictwa. Tematem przewodnim dyktanda z etapu wojewódzkiego był kabarety: Pod Picadorem oraz Piwnica pod Baranami .

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Karolina Grela i Tomasz Mościcki zostali laureatami IX Dyktanda Niepodległościowego, uzyskując odpowiednio 3. i 10. lokatę w województwie małopolskim.

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy, jednocześnie już dziś zapraszamy do udziału w X edycji konkursu.

Opiekę nad finalistami oraz laureatami sprawowały: mgr mgr M. Ciężobka i K. Żmuda.