Co to jest mukowiscydoza?

Dodał: admin 11 grudnia 2021 21:09

Na początku grudnia gościliśmy w naszych szkolnych murach panią Prezes Magdalenę Czerwińską-Wyraz z Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. W trakcie spotkania młodzież wysłuchała ciekawego wykładu na temat – czym jest mukowiscydoza, jak można z nią żyć oraz jak wspierać osoby dotknięte tym schorzeniem. Nie zabrakło też wzruszających historii z życia tych, którzy pomimo choroby realizują swoje cele i marzenia. Uczniowie otrzymali także foldery informujące o mukowiscydozie. Na końcu Pani Prezes podziękowała Społeczności Goszczyńskiego za zorganizowanie w naszej szkole zbiórki słodyczy dla dzieci i młodzieży chorych na mukowiscydozę.

Co to jest mukowiscydoza? - galeria

Warto dodać że nasze liceum od kilku lat wspiera Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą poprzez udział w akcji „Bieg po Oddech” oraz „Mikołajki dla Mukoludków”. Organizatorem wydarzenia był Szkolny Wolontariat Młodzieżowy.