Mikołajki dla Mukoludków 2021

Dodał: admin 13 grudnia 2021 21:30

Po rocznej przerwie związanej z trwającą pandemią covid 19 udało się przeprowadzić zbiórkę żywności w ramach akcji Mikołajki dla Mukoludków. Na terenie Nowego Targu i Ostrowska wolontariusze w marketach Pan Steskal, Delikatesy Centrum, Leclerc, Galeria Nowotarska oraz Lewiatan, zbierali produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz datki do puszek. Taka forma pomocy jest szczególna, ponieważ z jednej strony uczy bycia wrażliwym na potrzeby innych, a drugiej strony wspiera chorych na mukowiscydozę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym charytatywnym wydarzeniu, a w szczególności: absolwentom i uczniom z naszego liceum, 7 drużynie harcerskiej „Gniazdo” im. im. Jadwigi Apostoł-Staniszewskiej, 8 drużynie harcerskiej „Górski Potok”. Kooordynatorami byli: p. mgr Dorota Adamczyk, p. mgr Katarzyna Draus, p. mgr Ewelina Knap, p. mgr Zofia Łukasz, ks. mgr Michał Dziedzic i p. mgr Wojciech Grzybek. Akcja została zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Rabce we współpracy z Szkolnym Wolontariatem działającym przy naszym liceum. Zebrane produkty i środki stały się mikołajkowymi prezentami dla chorych na mukowiscydozę i na pewno sprawiły im wielką radość.

Mikołajki dla Mukoludków 2021 - galeria