Betlejemskie Światełko Pokoju 2021

Dodał: admin 21 grudnia 2021 21:23

W ostatni tydzień nauki stacjonarnej gościliśmy harcerzy, którzy przynieśli do naszego liceum Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczystość przekazania odbyła w auli szkolnej podczas spotkania Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego w obecności Pani Dyrektor Marty Sokołowskiej, ks. Michała Dziedzica i Pana Wojciecha Grzybka. W kilku zdaniach harcerki z 5 Podhalańskiej Drużyny Wędrowniczej "Deja Vu" w Nowym Targu opowiedziały o idei i historii Betlejemskiego Światełka niesionego przez skautów na całym świecie.

Betlejemskie światełko Pokoju

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Tam, ponad dwa tysiące lat temu, narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień, niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty, obiega świat.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi – Światło Nadziei.