Paczka dla Kombatanta 2021

Dodał: admin 22 grudnia 2021 12:07

Po raz szósty w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz polskiego kombatanta na Kresach Wschodnich. W każdej przygotowanej paczce znajdowały się długoterminowe produkty chemiczne i spożywcze oraz kartki świąteczne z życzeniami. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zebrali i przygotowali 10 takich podarunków!

Organizatorem Ogólnopolskiej Akcji Świątecznej „RODACY BOHATEROM” jest Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.

 

Paczka dla Kombatanta2021

„Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych.”Dlatego też zaangażowanie nas – Polaków jest nieocenioną pomocą dla tych, którzy oddali swoją młodość, abyśmy żyli w wolnym kraju. Udział w takich akcjach na pewno rozwija, kształtuje i uczy młodzież patriotyzmu, szacunku i wrażliwości, obdarowanym zaś pozwala radośniej i lepiej spędzić święta.


Dziękujemy za udział w akcji, klasom: I C z wychowawcą p. mgr Marią Kopeć, II D z wychowawcą p. mgr Katarzyną Sikorą, II E z wychowawcą p. dr Katarzyną Grobarczyk - Piekło, III F z wychowawcą p. mgr Kingą Szpuler, III Fg z wychowawcą mgr Zofią Łukasz.


Opiekunami akcji byli ks. Michał Dziedzic oraz p. Wojciech Grzybek.