Świątecznie dla Seniora

Dodał: admin 22 grudnia 2021 14:53

Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia był inspiracją do przygotowania prezentów dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu. W ramach projektu uczniowie, rodzice i nauczyciele własnoręcznie wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe. Nie zabrakło w nich ciepłych, świątecznych życzeń oraz symboli Dzieciątka Jezus, betlejemskiego żłóbka, aniołów, choinki czy gwiazdy. Oprócz kartek z życzeniami niezwykłym prezentem było również nagranie kolęd i pastorałek przygotowane przez grupę muzyczną działającą przy Szkolnym Wolontariacie Młodzieżowym.

Świątecznie dla Seniora

Na filmie można między innymi usłyszeć znane utwory świąteczne – „Cicha Noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Skrzypi wóz”. Nie zabrakło pięknego brzmienia skrzypiec, basów, gitary, pianina czy fortepianu. Wszystkie świąteczne niespodzianki zostały zawiezione i przekazane mieszkańcom na ręce Pana Dyrektora Marcina Jagły oraz Pani Bernadetty Czernik.

Link do kolędowania

Niestety pandemia nie pozwoliła nam odwiedzić pensjonariuszy osobiście, tak jak to było we wcześniejszych latach, gdy co roku gościliśmy w Domu Pomocy Społecznej z koncertem kolęd.

Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w Świąteczny projekt dla Seniora: Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom i Absolwentom.

Wykonawcy:

gitara: Szymon Molek, Łucja Zagata, Laura Grzybacz,

pianino: Julia Halczak,

saksofon: Kinga Niemiec

skrzypce: Martyna Zembal, Zofia Wojtas

śpiew: Amelia Paw, Monika Iskra, Weronika Wojtas,, Aleksandra Lichaj, Wiktoria Ptaszek, Martyna Łabuda

Opieka: ks. Michał Dziedzic, p. Wojciech Grzybek

Kamera i montaż filmu: Beata Szewczyk

Nagrywanie w domu:

Solo:

gitara i śpiew: Katarzyna Wnęk

Duet: