GOSZCZYŃSKI W ALFIKU MATEMATYCZNYM

Dodał: admin 23 lutego 2022 11:24

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki: Jakub Skalany z klasy IA uzyskał tytuł laureata i 1 miejsce w województwie małopolskim oraz 9 w kraju, przy 1155 uczniów startujących w jego kategorii wiekowej. Wyniki bardzo dobre uzyskali: Kajetan Kowalczyk – 4 miejsce w województwie i 50 w kraju (kl. IA), Michał Ćwiertnia8 miejsce w województwie i 102 w kraju (kl. IA), Kacper Błachut – 4 miejsce w województwie i 38 w kraju(kl. IIA), Łukasz Janusz2 miejsce w województwie i 61 w kraju (kl. IIIA), Bartłomiej Budz6 miejsce w województwie i 95 w kraju (kl. IIIE), Tomasz Granowski17 miejsce w województwie i 238 w kraju (kl. IIIA), wyniki dobre uzyskali: Krzysztof Wojtanek9 miejsce w województwie i 119 w kraju (kl. IA), Eryk Markowicz – 33 miejsce w województwie i 376 w kraju (kl. IIIE) oraz Olga Chrzanowska35 miejsce w województwie i 397 w kraju (kl. IIIA).

GOSZCZYŃSKI W ALFIKU MATEMATYCZNYM

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 1 i szkół ponadpodstawowych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.  Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień.

Wyróżnieni uczniowie uczą się klasach z poszerzonym programem nauczania matematyki pod kierunkiem mgr Joanny Trybuły.

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.