Olimpijski sukces w humanistyce

Dodał: admin 23 marca 2022 11:32

Trzystopniowa Olimpiada Literatury i Języka Polskiego przeznaczona dla uczniów szkół średnich prowadzona jest bez przerwy od 1970 r. Komitet Główny, który kieruje pracami merytorycznymi i organizacyjnymi Olimpiady, został powołany przy Instytucie Badań Literackich PAN - najważniejszej placówce polonistycznej w kraju. W jego skład wchodzą pracownicy IBL PAN, a także ludzie nauki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawskiego, Wrocławskiego, Adama Mickiewicza w Poznaniu, Gdańskiego, UMCS w Lublinie.

Bardzo miło nam poinformować, że 07 kwietnia 2022 r. w zawodach centralnych LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego będzie reprezentowała naszą Szkołę Gabriela Nawieśniak. Uczennica klasy humanistycznej 3F, pracując pod kierunkiem pani Katarzyny Żmudy, przygotowała piętnastostronicową rozprawkę na temat Średniowiecze – „wieki ciemne”  czy czas metafizycznej refleksji nad światem i człowiekiem?, której też broniła podczas części ustnej etapu okręgowego.

Warto dodać, że w części pisemnej zawodów okręgowych LII OLiJP wyróżniono także wypracowania Julii Smreczyńskiej, Małgorzaty Szerszeń i Tomasza Mościckiego uczniów pani Hanny Sięki i pani Katarzyny Żmudy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!