Finis coronat opus - polonistyczny sukces Gabrieli Nawieśniak uczennicy klasy 3F

Dodał: admin 12 kwietnia 2022 18:18

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że do licznego grona uczniów naszego liceum, którzy na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat uzyskali tytuły laureatów i finalistów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, dołączyła w tym roku Gabriela Nawieśniak, kończąc zawody z drugą lokatą w Polsce, tym samym zdobywając tytuł laureata!

Ta trzecioklasistka wykazała się nie tylko wiedzą o literaturze staropolskiej, której poświęciła dwie prace badawcze, ale również znajomością procesów językowych i umiejętnością zastosowania teorii literatury w analizie tekstów, co zostało docenione przez tuzy polskiej polonistyki na wszystkich etapach zmagań olimpijskich.

Finis coronat opus - polonistyczny sukces Gabrieli Nawieśniak uczennicy klasy 3F

Przypomnijmy, że pierwszym laureatem OLiJP w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego został w 1972 r. Witold Siemaszkiewicz uczeń śp. pani prof. Stanisławy Wiglusz. Również obecni nauczyciele języka polskiego są olimpijczykami, w tym pani prof. Katarzyna Żmuda, pod której opieką Gabriela szlifowała swoją wiedzę i umiejętności. Oby sztafeta pokoleń miłośników piękna literatury i języka polskiego niestrudzenie trwała w murach naszej Szkoły! Gabrysi życzymy wielu humanistycznych wtajemniczeń i wzruszeń! Mamy nadzieję, że olimpiada stanie się wspaniałym preludium do jej kariery naukowej!