Małopolski Konkurs Prac Matematycznych

Dodał: admin 13 kwietnia 2022 11:23

Z ogromną dumą informujemy, że dwóch matematyków naszej szkoły Jakub Skalany (uczeń klasy IA) i Kacper Błachut (uczeń klasy IIA) zostało zakwalifikowanych do finału Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych – Małopolskiej Sesji Matematycznej Szkół Ponadpodstawowych organizowanego przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Małopolski Konkurs Prac Matematycznych

Jakub przygotował pracę o konstruowaniu zbiorów liczbowych, w której podejmuje mi.in. próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego 1+1=2, Kacper w swojej pracy podejmuje problem przeliczania unikalnych przekształceń na zbiorach skończonych. Finał – podczas którego uczniowie będą bronić prace przed komisją złożoną z pracowników naukowych krakowskich uczelni odbędzie się 27 kwietnia. Trzymamy kciuki!

Opiekunem prac jest mgr Joanna Trybuła