26. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Dodał: admin 28 kwietnia 2022 15:29

Będziesz Biblię nieustannie czytał - powiedział do mnie. - Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu są tylko nieudolnym komentarzem do tej jednej Księgi...

/Roman Brandstaetter/

26. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

10 marca uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoje zmagania w szkolnym etapie 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku zakres tematyczny konkursu obejmował Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra.

Dzięki świetnemu przygotowaniu Szymon Molek z kl. 3Cg, Jan Kanty Rogowski z kl. 1D i Jakub Skalany z kl. 1A zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego, który odbył się 21 kwietnia w Krakowie-Łagiewnikach. Drugi etap konkursowych zmagań składał się z części pisemnej oraz ustnej - przewidzianej dla najlepszej siódemki. Nasi uczniowie zaprezentowali się świetnie wśród ponad 100 najlepszych biblistów szkół średnich, na szczególne wyróżnienie zasługuje Jakub Skalany, który zajął 5 miejsce.

Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły uzyskanych wyników.