Liceum Goszczyńskiego "Złotą Szkołą NBP"

Dodał: admin 18 maja 2022 10:37

Zaproszenie od Profesora Adama Glapińskiego – Prezesa Narodowego Banku Polskiego na galę finałową II edycji programu „Złote Szkoły NBP” przyniosło zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły NBP” I Liceum Ogólnokształcącemu im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.

Liceum Goszczyńskiego Złotą Szkołą NBP

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje młodzież do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia, przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespół, który reprezentowały przedsiębiorcze uczennice klasy 3B, Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegając się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonał 3 zadania: przeprowadził warsztat uczniowski, szkolną debatę oraz lekcję z ekonomią. Temat II edycji ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP” dotyczył bezpieczeństwa w finansach osobistych.

Opiekunem drużyny była pani Magdalena Cyrwus-Wojtyczka. Serdecznie gratulujemy!