Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci

Dodał: admin 31 maja 2022 14:19

W dniu 26 maja klasa IIb (biologiczno – chemiczna) pod opieką pani Jagny Dziedzic uczestniczyła w wykładzie zorganizowanym przez pana Bartłomieja Ziębę w ramach wdrażania regionalnego planu działań dla klimatu i energii Life-IP EKOMAŁOPOLSKA. Prelekcję prowadziła pani Sylwia Majcher edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka książek. Podczas wykładu młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy dotyczących ekologii i ekonomii. Prelegentka zwróciła uwagę na to, w jaki sposób racjonalne podejście do życia może wpłynąć na stan środowiska przyrodniczego oraz domowy budżet. Ponadto zostały poruszone zagadnienia dotyczące marnowania wody, żywności, odzieży, segregacji i utylizacji odpadów komunalnych oraz emisji nadmiaru gazów cieplarnianych. Uczestnicy spotkania poznali praktyczne, proste rozwiązania, które każdy z nas może wdrażać w życie, gdyż los Ziemi leży w naszych rękach.

Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci