GOSZCZYŃSKI W MATEMATIXIE

Dodał: admin 8 czerwca 2022 11:16

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu MATEMATIX nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki:

Jakub Skalany z klasy IA i Kacper Błachut z IIAuzyskali tytuły LAUREATA zajmując 1 miejsca w województwie małopolskim oraz 1 w kraju w swoich kategoriach wiekowych zdobywając przy tym nagrody rzeczowe w wysokości 300 zł.

GOSZCZYŃSKI W MATEMATIXIE

Wyniki bardzo dobre uzyskali:

Kajetan Kowalczyk – 2 miejsce w województwie i 10 w kraju (kl. IA),

Bartosz Pajerski3 miejsce w województwie i 13 w kraju (kl. IE),

Magdalena Bachleda-Żarska – 4 miejsce w województwie i 16 w kraju(kl. IC),

Jagoda Tęcza5 miejsce w województwie i 20 w kraju (kl. IE),

Michał Kuźmiński6 miejsce w województwie i 21 w kraju (kl. IE),

Jakub Sichelski3 miejsce w województwie i 20 w kraju (kl. IIC),

Szymon Lipkowski 9 miejsce w województwie i 41 w kraju (kl. IIICg).

Wyniki dobre uzyskali:

Eryk Markowicz – 5 miejsce w województwie i 24 w kraju (kl. IIIE),

Maciej Kopycki 7 miejsce w województwie i 39 w kraju(kl. IIC),

Bartłomiej Budz8 miejsce w województwie i 36 w kraju (kl. IIIE)

Tomasz Faltyn10 miejsce w województwie i 36 w kraju (kl. IC),

MATEMATIX to ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych organizowany przez Łowców Talentów Jersz.

Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.  Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród rzeczowych i dyplomów wyróżnień.

Wyróżnieni uczniowie uczą się klasach z rozszerzonym programem nauczania matematyki pod kierunkiem mgr Marii Kopeć, mgr Krystyny Podkanowicz, mgr Joanny Trybuły oraz mgr Beaty Żurawskiej.