Bajkowo w Rabce – Zdroju

Dodał: admin 9 czerwca 2022 22:13

Na początku czerwca uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego, który działa w naszym liceum, odwiedzili mieszkańców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski w Rabce – Zdroju. Podczas tej wizyty wolontariusze czytali zgromadzonym podopiecznym, bardziej i mniej znane, bajki i legendy. Wymienić tu warto takie tytuły jak: ,,Zachłanny Lis”, ,,Baśń o Gwidonie”, ,,Kubuś i burza z błyskawicami”, ,,O Królewnie Śnieżce”. Nie zabrakło również piosenek z filmów dla dzieci, granych i śpiewanych przez naszych uczniów: ,, Kolorowy wiatr”, ,,Po raz pierwszy widzę blask”. Na zakończenie odbył się quiz, dotyczący znajomości przedstawionych bajek, a nagrodą za jego rozwiązanie były słodycze. Dyrektor ośrodka – s. Irmina dziękowała wszystkim serdecznie za odwiedziny, przekazując drobny, słodki upominek całej grupie wolontariuszy. Był to naprawdę wyjątkowy czas, spędzony w niezwykłym gronie dzieci i młodzieży.

Bajkowo w Rabce – Zdroju