Kulturalna środa w Krakowie

Dodał: admin 4 października 2022 11:30

28 września 2022 r. uczniowie klas: 1h, 3a i 3b wraz z opiekunami: p. Zofią Łukasz, p. Hanną Sięką i p. Anną Sokołowską i trzema zaangażowanymi Rodzicami spędzili kulturalną środę w Krakowie. Pierwszym punktem programu była projekcja filmu „Johnny” w „Kinie pod Baranami” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Film ten jest prawdziwą historią Patryka, który na swojej drodze spotyka człowieka niezwykle charyzmatycznego, szalonego, czyli ks. Jana Kaczkowskiego. Przybliżenie sylwetki Johnnego z pewnością jest bardzo ważne dla osób poszukujących autorytetów – bo nim ks. Jan z pewnością może być.

Kulturalna środa w Krakowie

Kolejnym punktem programu było przypomnienie, jak wspaniały może być Rynek w początkach jesieni. Uczniowie mieli okazję obejrzeć na Małym Rynku wytwory pracy ludzkich rąk na Targu Rękodzielniczym.

Ostatnim elementem wyprawy był koncert w „najdziwniejszym i najwspanialszym kabarecie świata”, czyli w słynnej „Piwnicy pod Baranami”. Podczas półtoragodzinnego autorskiego koncertu można było wysłuchać wiele wspaniałych utworów, kilka skeczy i monologów. Miłym zaskoczeniem było zaprezentowanie przez jedną z Artystek 3 wierszy autorstwa naszej p. prof. Zofii Łukasz – przyjaciółki „Piwnicy pod Baranami”. To dzięki p. Łukasz uczniowie wraz z opiekunami mogli uczestniczyć w tym wspaniałym koncercie, za co serdecznie dziękują.

Cała grupa oszołomiona ilością sztuki przez duże „SZ” wróciła wieczorem do Nowego Targu.

Anna Sokołowska

Foto: Anna Sokołowska, Maja Adamska