Zajęcia w terenie

Dodał: admin 24 października 2022 19:44

Klasa 2F realizująca geografię w zakresie rozszerzonym, uczestniczyła wraz z nauczycielem geografii - panem Piotrem Smosną oraz wychowawcą panią Joanną Wagner-Podlipni w zajęciach terenowych.

Zajęcia w terenie

Podczas całodziennego wyjazdu uczniowie zgłębiali procesy endo i egzogeniczne. Na początek odwiedzili kopalnie piaskowca, w której omawiali historię powstawania skał i metody określania ich wieku. Następnie licealiści udali się do miejscowości Smykań i Zegartowice, gdzie omówiona została budowa płaszczowinowa Karpat oraz procesy kształtujące powierzchnię Ziemi. Odwiedzili również Pomnik Historii - zamek wzniesiony przez Jana Kmitę w 2. połowie XIV wieku w Nowym Wiśniczu. Na koniec zobaczyli największą wychodnię skał na całym terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego zwaną Kamieniami Brodzińskiego.

Wycieczka była bardzo udana, uczniowie chętnie pracowali i z pewnością zajęcia w terenie są doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej podczas nauki w szkole.