Indywidualna naukowa opieka dla ucznia Goszczyńskiego

Dodał: admin 25 października 2022 15:57

Od roku akademickiego 2017/18 Wydział Matematyki i Informatyki UJ obejmuje swoją opieką najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów liceów głównie z Polski południowej, przydzielając licealistom tutorów, którzy pomogą im w rozwoju ogólnej kultury matematycznej.

Indywidualna naukowa opieka dla ucznia Goszczyńskiego

Miło nam poinformować, że w tym roku akademickim jednym z wyróżnionych uczniów jest Kacper Błachut, uczeń klasy IIIA, na co dzień uczący się pod opieką mgr Joanny Trybuły. Tutoring opiera się na indywidualnych spotkaniach i zdalnym kontakcie. Tutoring jest skierowany do uczniów o najwyższym potencjale matematycznym, udokumentowanym wybitnymi osiągnięciami, dla których tradycyjne kółka zainteresowań oraz warsztaty olimpijskie są już niewystarczające. Opieki naukowej nad Kacprem podjął się dr Tomasz Kowalczyk – pracownik naukowy UJ, absolwent naszego Liceum.

Obu Panom życzymy owocnej współpracy i wielu sukcesów.