Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią udało się ponownie naszym uczniom wziąć udział w tradycyjnym wydarzeniu, jakim jest Małopolska Noc Naukowców organizowana w większości ośrodków naukowych w województwie małopolskim.
Nasi uczniowie z klasy 3e o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym pod opieką wychowawczyni dr Katarzyny Grobarczyk-Piekło uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Młodzież z naszego liceum wysłuchała następujących wykładów: Sinice - nasi przyjaciele czy wrogowie? (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ) oraz Słodkie życie pszczół. Miejskie pasieki hit czy kit? (Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ).
Uczniowie w różnych grupach brali także udział w ciekawych pokazach, doświadczeniach oraz grach prowadzonych w ramach wydarzenia. Na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ: Światłem w raka, Biochemia w kuchni, Naukowe escape room. W Centrum Edukacji Przyrodniczej uczestniczyli w prelekcji Zapisane w kościach - czy jaskiniowcy chorowali na raka? a także w zajęciach praktycznych połączonych z wykładem w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych UJ Czy wiesz, ile cukru jesz i co się z nim dzieje w Twoim organizmie?
Wysoki poziom merytoryczny zajęć zagwarantowany był przez pracowników naukowych prestiżowej polskiej uczelni. Korzystając z okazji uczniowie zwiedzili budynki wydziałów, zapoznali się z ofertą edukacyjną, pracą naukowców i być może zainspirowali się do podjęcia studiów na najstarszym polskim uniwersytecie.