Mikołajki dla Mukoludków 2022

Dodał: admin 3 grudnia 2022 15:21

Za nami IX edycja akcji Mikołajki dla Mukoludków, która odbyła się na terenie miejscowości Nowy Targ i Ostrowsko. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, zbierając żywność i wolne datki w marketach Rajski, Pan Steskal oraz Galeria Nowotarska. Zebrane produkty i środki zostaną przeznaczone na przygotowanie mikołajkowych paczek dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Inicjatorami przedświątecznego wydarzenia było Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Rabce oraz Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

Mikołajki dla Mukoludków 2022

Dziękujemy naszym wolontariuszom i nauczycielom za zaangażowanie w pomaganie innym, a szczególności harcerkom z Siódmej Nowotarskiej Drużyny Harcerek „Gniazdo” im. Jadwigi Apostoł Staniszewskiej oraz z Ósmej Nowotarskiej Drużyny Harcerek „Górski Potok” za wsparcie. Koordynatorami całej akcji był ks. Michał Dziedzic i p. Wojciech Grzybek.