MATEMATYCY GOSZCZYŃSKIEGO W PÓŁFINALE JAGIELLOŃSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

Dodał: admin 5 grudnia 2022 20:25

Miło nam poinformować, że wśród uczniów zaproszonych do półfinału tegorocznej edycji Jagiellońskiego Turnieju MatematycznegoKacper Błachut kl. IIIA (op. mgr Joanna Trybuła) oraz Jakub Łabuz kl. IVC (op. mgr Maria Kopeć) .

MATEMATYCY GOSZCZYŃSKIEGO W PÓŁFINALE JAGIELLOŃSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/18.

Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym uczniowie rozwiązywali zadania na stronie internetowej. Na ich rozwiązanie mieli miesiąc. Najlepsi zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, w którym będą mieli kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Osoby z najlepszym wynikiem zostaną zaproszone do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiążą dwa testy, które wyłonią zwycięzców, a drugiego będą mieli okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych.

Uczniom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.