Wycieczka klasy 1h, 1e, 1i do Krakowa

Dodał: admin 13 grudnia 2022 22:22

8 grudnia trzy klasy pierwsze (1e, 1h, 1i) wraz ze swoimi wychowawcami: p. Dorotą Adamczyk, p. Anną Sokołowską i p. Dorotą Molewicz pojechały na wycieczkę edukacyjną do Krakowa Pierwszym punktem programu była projekcja filmu „Chrzciny”, który przedstawia jeden dzień z życia pewnej rodziny. Dzień jest to nietypowy, bo 13 grudnia 1981, kiedy to gen. Jaruzelski wprowadza stan wojenny. I jak w takich okolicznościach zebrać całą rodzinę i ochrzcić dziecko? Żeby się dowiedzieć, trzeba koniecznie pójść do kina, by przekonać się, że o trudnych wydarzeniach z naszej historii można mówić w sposób zabawny, ludzki, może trochę ironiczny. Doskonała lekcja historii dla młodego pokolenia. Po projekcji i po krótkiej przerwie przyszedł na czas na wielką naukę, a mianowicie pokazy chemiczne „Chemia i światło” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat roli światła w naszym życiu, a także mogli zobaczyć wiele doświadczeń z tej dziedziny. Zdobyta wiedza na pewno przyda się wszystkim na lekcjach chemii. To była bardzo udana i wartościowa wyprawa.

Wycieczka klasy 1h, 1e, 1i do Krakowa

Tekst: Anna Sokołowska.