Gry wideo i pioruny

Dodał: admin 19 grudnia 2022 18:56

9 grudnia grupa uczniów z koła informatycznego w ramach grantu CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) odwiedziła krakowskie Muzeum Elektroniki, biorąc udział w warsztatach „Gry wideo i pioruny”. Uczniowie przeprowadzili doświadczenia z zakresu elektrostatyki wykorzystujące generator Van de Graaffa. Przekonali się „na własnej skórze”, jak skuteczny jest piorunochron oraz na jakiej zasadzie chroni on budynki. Mogli również wizualnie przekonać się, jak kształtują się linie pola elektrostatycznego wokół przedmiotów.

Gry wideo i pioruny

Jednak największą atrakcją była wystawa sprzętu elektronicznego sprzed prawie 40 lat a w szczególności kolekcja konsol oraz urządzeń związanych z grami. Były więc pierwsze mikrokomputery, tj. Atari, ZX Spectrum, konsole Nintendo, Sega, PlayStation, Xbox i inne. Po warsztatach, na ok. 40 stanowiskach, mogli pograć w kultowe (do dzisiaj) gry.