MATEMATYCY GOSZCZYŃSKIEGO W PÓŁFINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY „O DIAMENTOWY INDEKS AGH”

Dodał: admin 9 stycznia 2023 15:40

Dumni z osiągnięć naszych uczniów pragniemy poinformować, że do etapu okręgowego XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki zakwalifikowali się: z klasy IIA: Jakub Skalany, z klasy IIIA: Kacper Błachut, z klasy IVA: Julia Paw, Mateusz Gacek, Łukasz Janusz, Jakub Ganske oraz Tomasz Granowski, natomiast z klasy IVC: Karol Dzielski oraz Jakub Łabuz.

 MATEMATYCY GOSZCZYŃSKIEGO W PÓŁFINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY „O DIAMENTOWY INDEKS AGH”

Projekt Ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” realizowany jest od 2007/2008 r. Podstawowym celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki. Udział w Ogólnopolskiej „Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH” pomaga w odkrywaniu talentów w obszarze nauk technicznych, jak i rozwijaniu umiejętności oraz zamiłowań z wyżej wymienionych dziedzin.


Ogólnopolska „Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH” sprzyja lepszemu przygotowaniu młodzieży do wyzwań współczesnego świata, czyli wzrostu roli wiedzy i informacji przy coraz szybszym postępie naukowo-technicznym.


W etapie rejonowym uczniowie mieli do rozwiązania 7 niełatwych oraz wymagających dużej wiedzy i sporych umiejętności zadań. Prace naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione: 100% możliwych do zdobycia punktów uzyskali: Jakub Skalany, Kacper Błachut, Mateusz Gacek, Janusz Łukasz oraz Jakub Ganske, 98% - Julia Paw oraz Tomasz Granowski, 90% - Jakub Łabuz oraz 71% - Karol Dzielski.


Uczniowie nad rozwiązaniami zadań pracowali od 15 IX do 19 X pod czujnym okiem mgr Joanny Trybuły oraz mgr Marii Kopeć.


Uczniom i Opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych – równie spektakularnych sukcesów.