Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ

Dodał: admin 10 stycznia 2023 19:06

Drodzy Uczniowie!

Przypominamy, że 17 stycznia mija termin zgłoszeń kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ.

Wybory odbędą się 24 stycznia 2023 r.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ

Kandydatem w wyborach może być tylko mieszkaniec Nowego Targu. W wyborach startować mogą uczniowie klas 1-4, ale w związku z tym, że kadencja trwa do 2025 r., do udziału zachęcamy szczególnie uczniów klas 1 i 2.

Kandydat musi zostać zgłoszony przez innego ucznia. Do zgłoszenia należy dołączyć zgodę kandydata na udział w wyborach oraz listę osób popierających kandydaturę (przynajmniej 10 osób, nie muszą być to nowotarżanie), a w przypadku osób niepełnoletnich również zgodę rodziców. Formularze udostępnia pani Katarzyna Sikora.

Prawo głosu w wyborach mają wszyscy uczniowie naszej szkoły (nie tylko nowotarżanie).