XXVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny

Dodał: admin 31 stycznia 2023 10:54

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach uczniów naszego liceum w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny, który odbył się 23.11.2022 r. Naszą szkołę reprezentowało 50 osób, a w matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 44 tysiące uczestników z całego kraju.

Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jagoda Tęcza – uczennica klasy 2E, która zajęła w swojej kategorii 2 miejsce w województwie, a 10 miejsce w kraju. Ponadto 28 uczniów uzyskało dyplomy uznania za bardzo dobre i dobre wyniki.

Najlepsze wyniki naszych uczniów:

w województwie

Miejsce w kraju

Opiekun

Kacper Błachut

3A

Jagoda Tęcza

2E

Jakub Skalany

2A

Urszula Mikołajczyk

2E

Kajetan Kowalczyk

2A

Antoni Krążek

1C

Michał Macioł

1A

mgr Joanna Trybuła

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych konkurs jest testem wielokrotnego wyboru. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dalszych zmaganiach z matematyką!

Szkolny koordynator konkursu

Joanna Gil