Uczniowie “Goszczyńskiego” w etapie okręgowym Olimpiady

Dodał: admin 3 lutego 2023 18:49

Lidia Staszel, Mateusz Bobak, Jakub Dudczak i Franciszek Sarna z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu awansowali do etapu okręgowego Olimpiady “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego!

Cała czwórka ma już za sobą dwa etapy - szkolny i rejonowy, a już 2 marca weźmie udział w kolejnym, który będzie składał się z dwóch części: testu oraz odpowiedzi ustnej przed komisją. Całość bardzo dokładnie sprawdzi wiedzę olimpijczyków z zakresu tematu przewodniego olimpiady i podstawy programowej. Tegoroczny temat przewodni brzmi: “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Uczniowie reprezentują klasy 1, 2 i 3 realizujące historię w zakresie rozszerzonym, a ich opiekunami naukowymi są panie Aneta Borkowska i Katarzyna Sikora.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!