Lekcja historii inna niż zwykle

Dodał: admin 7 marca 2023 18:27

Ostatnio w naszej szkole na lekcjach historii uczniowie klas maturalnych wcielali się w wybrane przez siebie postaci lat 60.,70.,80.,90. XX w. w celu przybliżenia rówieśnikom epoki lat powojennych i burzliwych zmian w kulturze i społeczeństwie tamtych lat. Maturzyści przebierali się za znanych artystów, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jaka moda panowała w minionych dekadach. W tym okresie wielką rolę odgrywała muzyka, która to stała się nośnikiem zmian na świecie. Na klasowej scenie zagościły zespoły tj.: „The Beatles", „The Rolling Stones”, „Queen” oraz „Abba”. Lekcja historii inna niż zwykle była bardzo ciekawa, zabawna i zostanie przez nas zapamięta na długo. Takie działania są najlepszą metodą, by ukazać historię w pełnej krasie, bo doświadczenie jest najlepszą nauczycielką. Inicjatorką tego projektu była pani prof. Zofia Łukasz.

Lekcja historii inna niż zwykle