52 Olimpiada Biologiczna

Dodał: admin 13 marca 2023 14:19

Zawody II stopnia (zawody okręgowe) 52 Olimpiady Biologicznej 2022/2023 odbyły się 28 stycznia 2023 roku w Krakowie na Wydziale Biologii w budynkach III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs ten jest zdecydowanie najbardziej prestiżowym i najtrudniejszym konkursem biologicznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Tego roku do etapów okręgowych w całej Polsce zakwalifikowało się 604 uczestników. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klas o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym, 4h: Ewelina Spytkowska, Kajetan Olcoń i Karolina Młynarczyk, 3e: Maja Starostka oraz klasy 2e: Michał Kuźmiński. Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, Ewelina, Kajetan, Karolina, Maja i Michał uzyskali pozytywny wynik w teście z etapu szkolnego, a także przygotowali prace badawcze na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i formalnym.

52 Olimpiada Biologiczna

Uczniom gratulujemy, a maturzystom życzymy powodzenia na maturze!

Opiekunem uczniów była dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło.