Ogólnopolska Olimpiada Franciszkańska Wiedzy o św. Maksymilianie III miejsce Jagody Tęczy

Dodał: admin 23 marca 2023 19:07

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie, który odbył się w Krakowie na terenie klasztoru OO. Franciszkanów Konwentualnych.

Po części pisemnej trwającej 45 min. składającej się z 45 pytań, zostały ogłoszone wyniki: Jagoda Tęcza(opiekun: mgr Wojciech Grzybek) z klasy 2e zajęła III miejsce uzyskując prawo startu w finale, Przemysław Tokarz (opiekun: mgr Wojciech Grzybek) z klasy 2e zajął V miejsce, a Kacper Kwiatkowski (opiekun: ks. dr Piotr Sokołowski) z klasy 4f zajął VIII miejsce.

Organizatorami olimpiady są: Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Warszawie, Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie, Prowincja św. Maksymiliana Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Gdańsku, Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Krakowie.

Celem olimpiady jest przybliżanie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Ogólnopolska Olimpiada Franciszkańska Wiedzy o św. Maksymilianie

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Jagodzie życzymy dalszych sukcesów w finale Olimpiady! Dziękujemy o. dr. Piotrowi Sokołowskiemu oraz mgr. Wojciechowi Grzybkowi za wsparcie duchowe i organizacyjne całego wydarzenia.