II Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego

Dodał: admin 31 marca 2023 20:26

30 marca odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego. Mieliśmy przyjemność gościć u siebie kolegów i koleżanki z Liceum im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości języka oraz odpowiadali na pytania dotyczące Meksyku, jednego z największych krajów hiszpańskojęzycznych. Opiekunkami i autorkami przedsięwzięcia były panie iberystki z obu liceów: pani Maria Jarończyk (LO im. Balzera), pani Ewelina Knap i pani Kinga Szpuler oraz mówiący świetnie po hiszpańsku ojciec dr Piotr Sokołowski. Dobrym duchem wspierającym całą inicjatywę była pani Dyrektor Marta Sokołowska.

II Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego

Jako że hiszpański to nie tylko język, lecz również stan umysłu, wszyscy uczestnicy i goście spędzili ten dzień w nastroju latynoskiej fiesty. Można było spróbować świetnej meksykańskiej kuchni i posłuchać brawurowo wyśpiewanych meksykańskich piosenek w wykonaniu Marysi Hornik i Malwiny Łaś z kl. 3F. Ojciec dr Piotr Sokołowski przedstawił zaś wystawę na temat Meksyku.

Gośćmi honorowymi konkursu byli: Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu pan Jerzy Stodulski oraz Dyrektor Liceum im. Oswalda Balzera pan mgr Marek Donatowicz.

A oto laureaci konkursu:

Klasy pierwsze i drugie, poziom A2:

miejsce I - Polak Amelia, kl. 2F

miejsce II - Michalik Anna (LO im. Balzera)

miejsce III - Levenderska Daria (LO im. Balzera)

Klasy trzecie i czwarte, poziom B1:

miejsce I - Gizak Jacek (LO im. Balzera)

miejsce II - Błońska Magdalena (LO im. Balzera), Zarycki Jakub (LO im. Balzera)

miejsce III - Dutkiewicz Maja kl. 4F

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz konkurs:

Karczma u Borzanka, która ugotowała dla nas meksykańskie danie chili con carne,

Wydawnictwo Klett - nagrody książkowe,

Rada Rodziców I LO im. Goszczyńśkiego – nagrody książkowe,

autorzy podręcznika Arriba Joven – Santiago Vázquez, Javier Infante, Telmo Diz, którzy przeprowadzą z laureatami konkursu specjalne lekcje online.

Do zobaczenia w przyszłym roku w Zakopanem!