Sukces matematyków na VII Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych

Dodał: admin 20 kwietnia 2023 19:27

Miło nam poinformować, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu po raz kolejny zostali laureatami VII Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych, które po dwuletniej przerwie odbyły się 4.03.2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Celem konkursu jest: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych uczniów, motywowanie uczniów do twórczego myślenia, analizowania i rozwiązywania matematycznych problemów, wyłonienie uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie. Sukces matematyków na VII Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych

Organizatorem VII Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych, jest Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem przy współpracy ze Starostwem Powiatowym. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Nasza szkołę reprezentowało 31 uczniów. Uczniowie rywalizowali w ośmiu kategoriach. Tytuł laureata Konkursu otrzymało 20 uczestników.

Lista laureatów jest następująca:

Michał Macioł - I miejsce w kategorii klas pierwszych poziom rozszerzony

Franciszek Bartoszko -II miejsce w kategorii klas pierwszych poziom rozszerzony

Jakub Skalany - I miejsce w kategorii klas drugich poziom rozszerzony

Urszula Mikołajczyk- II miejsce w kategorii klas drugich poziom rozszerzony

Kajetan Kowalczyk -III miejsce w kategorii klas drugich poziom rozszerzony

Aleksandra Smętek- II miejsce w kategorii klas trzecich poziom rozszerzony

Jakub Bafia- III miejsce w kategorii klas trzecich poziom rozszerzony

Jakub Łabuz - I miejsce w kategorii klas czwartych poziom rozszerzony

Łukasz Janusz - II miejsce w kategorii klas czwartych poziom rozszerzony

Tomasz Granowski - III miejsce w kategorii klas czwartych poziom rozszerzony

Uroczyste wręczenie nagród Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych odbyło się 14 kwietnia 2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Laureatom, dyplomy i nagrody ufundowane przez Powiat Tatrzański, wręczyli Wicestarosta Władysław Filar oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Anna Król-Józaga.

Referat pt. ”Matematyka to nie tylko wzory” wygłosił student piątego roku matematyki UJ Ramzen Dzhafarov absolwent LO w Zakopanem.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

Opiekun uczniów

mgr Joanna Gil