KACPER BŁACHUT FINALISTĄ XVI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O DIAMENTOWY INDEKS AGH

Dodał: admin 20 kwietnia 2023 19:31

W dniach 25-26.03.2023 r. odbył się etap centralny XVI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Uczestnicy rywalizowali o nagrodę główną - Diamentowe Indeksy AGH na wybrane kierunki studiów w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Do rozgrywek z pięciu przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki w tym roku stanęło 700 uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski.

Tytuł Finalisty wywalczył uczeń naszego liceum – Kacper Błachut. Jest to kolejny matematyczny sukces Kacpra, który tylko w tym roku szkolnym zdobył II nagrodę i uzyskał tytuł Laureata Odkryć – polskiej edycji EUCYS, tytuł Laureata VI edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego oraz reprezentował szkołę w Zawodach II stopnia 74 Olimpiady Matematycznej.

KACPER BŁACHUT FINALISTĄ XVI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O DIAMENTOWY INDEKS AGH

Kacpra z ramienia szkoły nieustannie wspiera mgr Joanna Trybuła, a z ramienia Uniwersytetu Jagiellońskigo – dr Tomasz Kowalczyk – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu.