Złote Indeksy Politechniki Krakowskiej rozdane!

Dodał: admin 19 maja 2023 17:57

21 kwietnia Politechnika Krakowska nagrodziła laureatów 8. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”, organizowanego przez uczelnię. Honorowe dyplomy i dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę trafiły do 103 uczniów szkół średnich. Tegoroczny konkurs wyróżniał się rekordową frekwencją i liczbą laureatów, a także niezwykle wysokimi wynikami. Dyplomy wręczył laureatom prorektor PK ds. studenckich dr inż. Marek Bauer. W uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele wszystkich wydziałów uczelni.

Złote Indeksy Politechniki Krakowskiej rozdane! 

Uczestnicy 8. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK rywalizowali w czterech dyscyplinach: matematyce, chemii, informatyce i - po raz pierwszy - predyspozycjach architektonicznych. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. W eliminacjach wzięło udział prawie 300 osób. Do finału  zakwalifikowało się 131 maturzystów z 56 szkół z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Poziom wiedzy finalistek i finalistów był tak wysoki, że aż 103 z nich zdobyło tytuły laureatów I, II i III stopnia.

„Złote Indeksy PK” zdobyło 50 osób mierzących się z zadaniami matematycznymi, w tym 6 uczniów naszego Liceum: Julia Grzegorska, Izabela Legutko, Mateusz Gacek, Tomasz Granowski, Janusz Łukasz oraz Mateusz Mikołajczyk. Uczniom, a w zasadzie już absolwentom, pracującym pod kierunkiem mgr Joanny Trybuły gratulujemy sukcesu!