Czysta woda

Dodał: admin 25 maja 2023 21:21

W dniu 19 maja br.  jako uczniowie 1 LO im. Seweryna Goszczyńskiego biorący udział w programie Erasmus+ Take Action for the Earth mieliśmy okazję odwiedzić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i wziąć udział w interesującej prezentacji. Tematem prelekcji było oczyszczanie wody, zanim trafi do naszych kranów.

Czysta woda

Podczas spotkania poznaliśmy istotne procesy oczyszczania wody, które przeprowadza się, zanim trafia ona do użytku. Dowiedzieliśmy się o etapach, przez które przechodzi woda, aby stać się bezpieczną i zdrową do picia.

Nasza uwaga została również zwrócona na niebezpieczne bakterie, które mogą pojawić się w wodzie pitnej, jeśli proces oczyszczania nie zostanie prawidłowo wykonany. Dowiedzieliśmy się, jakie konsekwencje zdrowotne mogą wyniknąć z picia zanieczyszczonej wody oraz jakie środki ostrożności należy podjąć, aby uniknąć zagrożenia. Było to pouczające doświadczenie, które utwierdziło nas w przekonaniu, jak ważne jest dbanie o czystość i jakość wody, którą spożywamy.

Cieszymy się, że mogliśmy pod opieką pana Słowika uczestniczyć w tej prezentacji i poszerzyć naszą wiedzę na temat wody. Program Erasmus+ Take Action for the Earth daje nam możliwość nie tylko zdobywania wiedzy, ale także angażowania się w praktyczne działania na rzecz ochrony środowiska. Jesteśmy gotowi podjąć dalsze kroki i propagować idee zrównoważonego rozwoju oraz ochrony zasobów wody.