10-lecie Uczniowskiego Klubu Sportowego Gimpel Nowy Targ

Dodał: admin 21 kwietnia 2015 19:40

VIII Memoriał im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Komisja Sportowa Absolwentów przy UKS „Gimpel” Nowy Targ w składzie Monika Posmyk i Tomasz Kudasik, we współpracy z nauczycielem wychowania fizycznego Piotrem Jabłońskim, przeprowadziła pierwszą część VIII Memoriału im. Jakuba Marka w Piłce Siatkowej. Uroczystość otwarcia zaszczycili obecnością Danuta i Stanisław Markowie, którzy przybliżyli uczestnikom postać Syna. Śp. Jakub zginął pod Mont Blanc.W Turnieju- tym razem jako pierwsi grali panowie, z tydzień odbędzie się druga część - z udziałem pań. W zawodach wzięły udział cztery czołowe drużyny lig amatorskich z terenu Powiatu Nowotarskiego i żegnający się z Liceum im. Goszczyńskiego uczniowie trzecich klas. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch partii. O kolejności decydowała suma punktów za zwycięstwa i remisy, a w przypadku równowagi lepszy bilans małych punktów.


Był to Turniej nieustannej walki o każde, skuteczne, przebicie piłki na drugą stronę. Trzy mecze zakończyły się remisami 1:1. O ostatecznej kolejności zadecydowały małe punkty- zwyciężyła drużyna z Podwilka 6 pkt (+34), drugie miejsce zajęli Absolwenci 6 pkt (+19), w bezpośrednim spotkaniu tych zespołów był remis. Również o trzecim miejscu decydowały małe punkty- Aktywni z Łopusznej byli lepsi o 12 „oczek”, zgromadzili 4 pkt (+4), na czwartym miejscu ukończyli Turniej Aktywni z Raby Wyżnej 4 pkt (-8).


Wszystkie drużyny uhonorowano pucharami i dyplomami, najlepszego zawodnika Kamila Kozianę reprezentującego Podwilk, wyróżniono statuetką. Nagrody wręczali Państwo Danuta i Stanisław Markowie. Rodzice śp. Jakuba podziękowali organizatorom, absolwentom Szkoły, nauczycielom i uczestnikom zawodów za pamięć o Synu.


W zawodach uczestniczyło 37 zawodników. Nagrody ufundowały prywatne osoby.


Był to już czwarty turniej w piłce siatkowej, który przeprowadził UKS „Gimpel” w jubileuszowym, dziesiątym roku działalności. Poprzednio zorganizowano Turniej z okazji 110– lecia Liceum i Gimnazjum w Nowym Targu oraz turnieje o wieloletniej tradycji – z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Sylwestrowy. Uczestnikami wszystkich imprez byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwenci I Liceum i innych szkół z terenu Miasta Nowy Targ i Powiatu Nowotarskiego.


 


Wyniki:


Absolwenci - Raba Wyżna 2:0 (9, 9);


Łopuszna – Podwilk 1:1 (12, - 9);


I LO – Absolwenci 0:2 (-9, -14);


Raba Wyżna – Podwilk 0:2 (-9, -14);


Łopuszna – I LO 2:0 (5, 10);


Absolwenci – Podwilk 1:1 (12, - 7);


Raba Wyżna – I LO 2:0 (13, 9);


Absolwenci – Łopuszna 1:1 (6, -9);


I LO – Podwilk 0:2 (-2, -10);


Łopuszna – Raba Wyżna 0:2 (-14, -12).


 


Kolejność:


1.Podwilk


2.Absolwenci I LO


3.Aktywni Łopuszna


4.Aktywni Raba Wyżna


5.I Liceum


 


Składy:


Podwilk - Łukasz Augustyniak, Kamil Koziana, Łukasz Grzybacz, Piotr Król, Patryk Zahora, Łukasz Pańszczyk, Szymon Gajewski, Sebastian Jaromin, Krzysztof Hreśka;


Absolwenci – Dawid Bulanda, Maksymilian Gryglak, Tomasz Kudasik, Mateusz Leja, Rafał Wlazło, Wojciech Mrożek, Łukasz Duda;


Aktywni Łopuszna – Piotr Budz, Jacek Bałos, Wojciech Surma, Przemysław Zagata, Andrzej Kozerski, Łukasz Jurek, Michał Pietrzak, Wojciech Kozdraś, Agata Bałos;


Aktywni Raba Wyżna – Bartosz Bogdał, Łukasz Łaś, Dawid Urbaniak, Kamil Świder, Andrzej Buksa, Mateusz Domalik;


I Liceum – Marcin Blicharski, Kamil Sienka, Tomasz Borowicz, Oskar Nowak, Mikołaj Głodziak, Wiesław Stanek.


Sędziowie: sędzia główny Mateusz Leja, Daniel Bałos, Agata Bałos, Łukasz Augustyniak, Łukasz Duda, Karolina Szoblik, Łukasz Jurek, Monika Posmyk, Dawid Bulanda.


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=69

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl