Obchody Światowego Dnia Ziemi w Goszczu!

Dodał: admin 22 kwietnia 2015 20:16

Dnia 22 kwietnia 2015 roku w murach naszej szkoły obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie zapoznali się z hasłem tegorocznego święta, jego historią i celem. Obchodom towarzyszyła sesja plakatowa autorstwa naszych pomysłowych i twórczych uczniów.Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej pod hasłem: „Z energią zmieńmy źródła”.


Obchody Dnia Ziemi podejmowane były w różnych krajach, lecz stały się naprawdę globalne w 1990 roku, mobilizując 200 milionów ludzi w 141 państwach i otwierając drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Od 1990 roku Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest również w Polsce.


Głównym zadaniem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ochroną środowiska, upowszechnianie czystych technologii, szeroko podjęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowania idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochrona środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem jej mieszkańców [www.kampinoski-pn.gov.pl].


Opiekunami wydarzenia byli nauczyciele biologii: mgr Krystyna Janczura, dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło


zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=73

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl